Rozgałęźnik napięcia rozdzielacz na 2 dmuchawy lub pompy

 • Symbol produktu: 9525
 • Producent: DOMER
 • Kod producenta EAN: 5902429311260
 • Waga: 0.3 kg

 • Historia ceny
 • Dostępność: NA STANIE MAGAZYNOWYM
 • szt.
 • Cena netto: 25,81 zł / szt. 31,75 zł / szt.

 • Kup teraz, zapłać za 30 dni.
  Szybkie płatności Blik.

Rozgałęźnik napięcia na dwie dmuchawy lub pompy. Umożliwia podłączenie pod jedno wyjście sterownika dwóch dmuchaw. W urządzeniu tym zastosowano gniazda i wtyki komputerowe co umożliwia łatwe zastosowanie rozgałęźnika. Przewód wyposażony został w uniwersalną wtyczkę komputerową pasującą do wszelkich urządzeń zaopatrzonych w komputerowe gniazdo. Z drugiej strony rozgałęźnika przewody zakończone są gniazdami komputerowym również pasującym do wszystkich urządzeń wyposażonych w zakończenie komputerowe. Jeżeli posiadasz za krótki kabel przy swoim urządzeniu, musisz rozdzielić zasilanie ten rozgałęźnik będzie idealny. Dzięki bardzo dużej długości z pewnością będzie wystarczający do podłączenia wszelkich sprzętów do gniazda. Rozgałęźnik jest w kolorze czarnym. Puszka posiada zabezpieczenia przewodów przed wyrwaniem.

Dane techniczne:

 • ilość gniazd do podłączenia urządzeń: 2
 • długość przewodu przy wtyczce: 2 m
 • długość przewodów przy gniazdach: 10 cm
 • zakończenie: gniazda i wtyk komputerowy

Zasady bezpieczeństwa:

Elektryczność stanowi jedno z najznakomitszych osiągnięć naukowych ludzkości. Umożliwiła nam nie tylko efektowne, wydajne oświetlanie i ogrzewanie budynków, ale i komunikację, przekazy radiowe i telewizyjne, wreszcie - rozwój elektroniki, informatyki, Internetu. Ponadto energia elektryczna wykorzystywana jest w przemyśle, gdzie zasila rozmaite ,maszyny i przyrządy. Nie sposób też nie docenić jej roli w transporcie. Obecnie dąży się jak największego zelektryfikowania zabudowań mieszkalnych. Elektryfikacja domu to przede wszystkim wygoda, ale i odpowiedzialność, konieczność znajomości podstawowych praw rządzących siecią elektryczną, wreszcie, ryzyko awarii pociągające za sobą niemal całkowite odcięcie mieszkania od zdobyczy współczesnej cywilizacji. Na razie jednak nasze domy wyposażone są w urządzenia i sieci, które, przy znajomości podstawowych praw fizyki i zasad bezpieczeństwa, umożliwiają nam często samodzielną naprawę w przypadku mniej groźnych awarii.

Odpowiednio wysokie napięcie elektryczne przy kontakcie z ciałem ludzkim, które jest dobrym przewodnikiem prądu, może spowodować bardzo poważnie konsekwencje, z nieodwracalnymi uszkodzeniami organizmu i śmiercią włącznie. Napięcia występujące w domowych sieciach elektrycznych to napięcia rzędu 220 - 230 Voltów, co oznacza, że mogą one bez trudu spowodować śmierć człowieka. Do częstych przyczyn zgonów należy zarówno nieostrożne obchodzenie się z prądem podczas prób samodzielnych napraw, jak i eksperymenty dzieci pozbawionych nadzoru, jak na przykład próba wetknięcia nożyczek do gniazdka. Podejmując się usuwania wszelkich usterek, zarówno sieci, jak i należących do niej przewodów i urządzeń, należy przede wszystkim przestrzegać następujących zasad:

Ostrożności nigdy nie jest za wiele
Zanim zaczniesz rozkręcać urządzenie upewnij się, czy jest ono odłączone od kontaktu

Przewód można samodzielnie zamontować w żądanym urządzeniu. Pamiętać jednak należy o zasadach bezpieczeństwa, gdyż nieumiejętne zainstalowanie instalacji elektrycznych może zagrażać zdrowiu lub życiu, może także doprowadzić do pożaru. Jeżeli nie posiadasz wystarczających uprawnień czy umiejętności dopilnuj aby całego montażu dokonała osoba do tego uprawniona.