,

Wentylator wyciągowy WC 170.2 M wyciąg kominowy spalin

 • Symbol produktu: 9694
 • Producent: DOMER
 • Kod producenta EAN: 5902429300561
 • Waga: 2.35 kg

 • Historia ceny
 • Dostępność: NA STANIE MAGAZYNOWYM
 • szt.
 • Cena netto: 322,50 zł / szt. 396,68 zł / szt.

 • Kup teraz, zapłać za 30 dni.
  Szybkie płatności Blik.

DANE TECHNICZNE

Typ silnika silnik promieniowy
Zasilanie 230 V / 50 Hz
Wydajność max. 450 m3/h
Prędkość obrotowa 2730 obr./min
Pobór mocy silnika 48 W
Masa 2,35 kg
Kondensator 1,5 uF
Temperatura spalin do 350 OC
Temperatura otoczenia
od 0 OC do 45 OC
Materiał wirnika stal ocynkowana
Symbol złożeniowy WC 170
Średnica wirnika 170 mm
Gabaryty 181 x 170 x 170 mm
Przyłącze przewód o długości 0,7 m zakończony wtykiem komputerowym

 

PRZEZNACZENIE: Wentylator wyciągowy spalin ma zastosowanie w kotłach na paliwo stałe w celu poprawy ciągu kominowego. Jest to szczególnie przydatne podczas rozpalania w kotle lub dosypywania opału ponieważ przeciwdziała on w wydostawaniu się dymu do pomieszczenia kotłowni. Zamontowany na czopuchu kotła wentylator wyciągowy nie ogranicza naturalnego ciągu spalin a tylko po uruchomieniu wentylatora wspomaga go. Znajduje również zastosowanie w wentylacji ogólnej pomieszczeń oraz urządzeń technologicznych.

 

BUDOWA: Wentylator wyciągowy składa się z silnika połączonego z metalowym korpusem oraz wirnika wykonanego z blachy. Silnik wentylatora przystosowany jest do płynnej regulacji prędkości obrotów ustawianych poprzez parametry sterownika lub zastosowanie potencjometru. Wentylator wyciągowy wyposażono w silnik, który charakteryzuje wysoką jakością wykonania oraz trwałością elementów mechanicznych i elektrycznych.

 

Wentylator posiada deklarację zgodności CE - rok naniesienia 2014. Oświadczamy, że każda dmuchawa posiada Deklarację zgodności określającą zgodność z dyrektywami: niskonapięciową, kompatybilności elektromagnetycznej oraz polskimi normami.

Wentylator wyciągowy WC 170.2 M wyciąg kominowy spalin

Kiedy myślisz o komforcie w kwestii funkcjonowania w domu, z pewnością myślisz o efektywnych urządzenia, które wspomagają, chociażby pracę ogrzewania. Niewątpliwie w dzisiejszym świecie, synonimem, którego są nowoczesne budynki, tego typu rozwiązania są bardzo pożądania. Nasze przedsiębiorstwo właśnie takie urządzenia może Ci zaoferować. W naszej szerokiej ofercie znajduje się między innymi wentylator wyciągowy WC 170.2 M. Ta dmuchawa do pieca to jeden z naszych flagowych produktów, dlatego warto przyjrzeć się mu nieco bliżej.

Jakie jest przeznaczenie opisywanej dmuchawy do pieca?

Oferowany przez nasze przedsiębiorstwo wentylator wyciągowy WC 170.2 M znakomicie sprawdza się do usuwania spalin z kotłów na paliwo stałe. Proces ten przyczynia się między innymi do poprawy tak zwanego ciągu kominowego. Znajdująca się w naszym asortymencie dmuchawa do pieca CO jest zdecydowanie potrzebna na przykład podczas rozpalania w urządzeniu grzewczym bądź gdy pojawia się potrzeba dosypania do niego opału. Oferowany przez nas sprzęt może zapobiegać przedostawaniu się dymu na zewnątrz, czyli do pomieszczenia kotłowni. Co ważne, nasz wentylator wyciągowy WC 170.2 M nie stanowi zagrożenia dla naturalnego ciągu spalin – metoda działania urządzenia polega bowiem tylko na jego wsparciu podczas uruchomienia go. Inną korzyścią wynikającą z zamontowania naszej dmuchawy jest to, że może ona wspierać ogólną wentylację pomieszczeń i innych urządzeń technologicznych

Sprzęt wysokiej jakości

Dostępny w ofercie naszej marki Domer wentylator wyciągowy WC 170.2 M z pewnością takim jest. Wykonany z najwyższej jakości materiałów może Ci zagwarantować wieloletnią pracę bez zarzutu. Także budowa naszego produktu jest na najwyższym poziomie – konstrukcja oferowanej przez nasz dmuchawy zawiera silnik oraz metalowy korpus z wirnikiem z blachy. Ponadto silnik, w który wyposażony jest opisywany wentylator, jest gotowy na płynną zmianę prędkości obrotów — z łatwością można to dostosować te parametry między innymi poprzez potencjometr.